Stanowisko:
Adiunkt
Miejsce pracy:
budynek B-6, pokój 205
Telefon:
12 617 25 04;  
Konsultacje:
poniedziałek 10-11, środa 10-11, oraz online 
Adres email:
ijastrz@agh.edu.pl 
Interesują mnie szeroko pojęte technologie materiałowe – materiały ceramiczne oraz metaliczne – możliwości ich otrzymywania, łączenia oraz modyfikacje ich właściwości, szczególnie tych związanych z zastosowaniem w warunkach ekstremalnych i wysokich temperatur, trudnych warunków sprzyjających korozji chemicznej i obciążeń mechanicznych.

Wśród materiałów ceramicznych, które mnie szczególnie pasjonują są materiały ogniotrwałe.  Są to materiały stosowane w różnych aplikacjach, wymagających często ekstremalnej odporności na wysokie temperatury, korozję chemiczną jak również obciążenia mechaniczne. Opracowanie nowych materiałów ogniotrwałych wymaga - a jednocześnie pozwala - na zastosowanie podejścia interdyscyplinarnego, gdyż technologia materiałów ogniotrwałych jest splotem wiedzy z chemii, fizyki i szeroko rozumianej techniki. Taka "synteza wiedzy" daje dużą satysfakcję i motywację do projektowania nowych materiałów o unikalnych właściwościach.

Obecnie jestem liderem projektu badawczego w programie LIDER XII, finansowanemu dzięki Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). W projekcie tym, wspólnie z moim młodym i ambitnym zespołem badawczym, skłądającym się z osób na różnym poziomie kariery naukowej i zawodowej, opracowujemy nowej generacji inteligentne materiały ogniotrwałe dla przemysłu miedziowego, które wyróżniają się brakiem obecności tlenku chromu, Cr2O3, przy zachowaniu konkurencyjnych właściwości względem obecnie stosowanych niemal we wszystkich hutach miedzi na świecie materiałów z chromem. O projekcie można przeczytać w Puls Biznesu (2022): https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6903969636186935296/

AKTUALNOŚCI

Mam przyjemność zaprosić Państwa do publikacji Państwa oryginalnych prac w czasopiśmie naukowym MATERIALS – wydanie specjalne Design, Manufacturing, and Properties of Refractory Materials”.
MATERIALS to czasopismo o wysokiej rozpoznawalności i otwartym dostępie, które posiada współczynnik wpływu IF= 3.748.
Zapraszamy do kontaktu i nadsyłania prac!

AKTUALNE PROPOZYCJE PRAC DYPLOMOWYCH:
- Otrzymywanie innowacyjnych bezchromowych materiałów dla zastosowań wysokotemperaturowych
- Innowacyjna analiza mikrostruktur materiałów otrzymanych w plazmie łukowej dla zastosowań wysokotemperaturowych

Jeśli jesteś zaintresowany współpracą naukową po prostu napisz wiadomość.

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2023
Pracownik nie udostępnił jeszcze żadnych materiałów dydaktycznych.
Pobieranie danych loading...